Ośrodek dziennego pobytu i terapii dla osób starszych
(z zaburzeniami pamięci, chorobą Alzheimera)
Chorzów, ul. Cieszyńska 16
Dogodny dojazd z Drogowej Trasy Średnicowej – 500 m od zjazdu w Chorzowie (jak dojechać).

Już nie musisz się martwić, co robią Twoi rodzice w podeszłym wieku i Twoi podopieczni, kiedy Ty pracujesz lub przebywasz poza domem. Oni się po prostu nudzą. Zapewnimy im bezpieczeństwo i dobre samopoczucie, a przede wszystkim atrakcyjne zajęcia w miłym towarzystwie innych starszych osób.
Skorzystaj z naszej oferty!!
Naszym podopiecznym zapewniamy serdeczną, fachową opiekę i terapię pamięci w miłej, domowej atmosferze 5 dni w tygodniu

· od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 16:30,

· indywidualne podejście do uczestników

· domowa atmosfera

· trzy posiłki (śniadanie, obiad i podwieczorek)

· atrakcyjne zajęcia terapeutyczno - rehabilitacyjne prowadzone przez wykwalifikowany personel z wyższym wykształceniem dostosowane do indywidualnych umiejętności i zainteresowań

· mała grupa osób

FB

Istnieje również możliwość korzystania z naszych usług w wybrane dni tygodnia

SPRÓBUJ! TO NIC NIE KOSZTUJE dla nowych pacjentów 2 dni na próbę GRATIS

Ankieta

Większość z nas wyjście z domu i spędzenie czasu z przyjaciółmi bądź w samotności traktuje jako wentyl bezpieczeństwa satysfakcjonującego życia rodzinnego. Chory na otępienie nie ma takiej możliwości. Skazany jest na przebywanie ze swoim opiekunem dzień po dniu, bez przerwy, mimo, ze ma potrzebę spędzania części czasu poza domem. Taka wymuszona chorobą ciągła wzajemna obecność, może być równie obciążająca dla chorego jak i dla opiekuna.

Osoby chore na otępienie na każdym kroku narażone są na porażki i dowody swojej obniżonej sprawności. Ale nawet wtedy, kiedy nie nie potrafią już same się ubrać czy zjeść są w stanie nadal cieszyć się muzyką, śmiechem, wykonywaniem prostych czynności oraz obecnością innych ludzi. Osoby chore potrafią zaprzyjaźnić się ze sobą nawet wtedy, gdy nie są już w stanie nikomu o swoich przyjaciołach opowiedzieć.

Obserwujemy, że osoby do nas przychodzące odzyskują poczucie humoru, wydają się bardziej zrelaksowane i zaczynają ich cieszyć proponowane formy aktywności. Proponujemy naszym podopiecznym taki program zajęć, który nie przekracza ich możliwości i w ten sposób poprawia ich samopoczucie i samoocenę oraz daje szansę na wygospodarowanie czasu, aby zregenerować siły. Nie cofniemy objawów choroby, ale poprzez pobudzanie do aktywności możemy spowolnić jej postęp.

Wiele rodzin podejmuje decyzję o skorzystaniu z domu dziennego pobytu, dopiero wtedy, gdy tak naprawdę chory wymaga całodobowej opieki. Osoba chora tym lepiej będzie potrafiła przystosować się do ośrodka dziennego pobytu i skorzysta więcej, im wcześniej do niego trafi. W późniejszych stadiach choroby jej zdolności adaptacyjne znacznie się zmniejszają. Twoja natomiast zdolność do sprawowania opieki będzie większa, im wcześniej zaczniesz racjonalnie rozkładać siły i korzystać z odpoczynku.